Kristen könyvei



2 komment


Mivel Kris munkájából eredően sokat utazik repülőn, vagy zenét hallgat vagy pedig olvas. A tegnapi napon is egy könyv volt nála, mikor a LAX reptéren lefotózták, a könyv pedig a Madame de Pompadour Nancy Mitford tollából. A könyvet magyarra nem fordították le, kerestem.

Még ez egyik októberi vancouver-i repülőútján egy amerikai színész, Jumble Jim ült mellette a gépen és kicsit beszélgetett is vele. Ők ketten már találkoztak korábban, mert Jim jelentkezett Kristen ' The Runaways'-beli karakterének apa szerepére, de végülis nem kapta meg.
Lényeg a lényeg Jim írt a twitterre erről az októberi dologról, még pedig annyit, hogy a landolásig fel sem ismerte Kris-t és hogy volt meghallgatáson a Joan Jett filmben valamint, hogy Kristen Mark Twain: Letters from the Earth című könyvét olvasta. Ezt sem fordították le kishazánkban.

A végére pedig Kristen nagy kedvence: Steinbeck: Édentől Keletre című műve, amit viszont magyarul is olvashattok, sőt filmet is készítettek a 2 kötetes műből, James Dean-el a főszerepben. 1 Oscart-t és többek között egy Golden Globe díjat is nyert a film 1956-ban.
Könyvismertető a libritől:
Steinbeck egyik legnagyobb és legismertebb regénye, az Édentől keletre egy család történetét mondja el az amerikai polgárháborútól az első világháborúig. A mű a Káin-Ábel-történet rnodern változata - két fiútestvér (Aron és Cal) kapcsolatát mutatja be egymással, az apjukkal, valamint gonosz és rosszerkölcsű anyjukkal. A regény az emberi választás jogát és felelősségét kutatja a jó és a gonosz harcában. A sokfelé ágazó és sokfelől egybefutó cselekményekből szinte határtalan körkép rajzolódik elő: a század eleji Amerika bonyolult társadalmi ellentmondásokkal zsúfolt, látványos freskója.
Két család története bontakozik ki a regény lapjain, s a Trask fiúk sorsa szorosan egybefonódik az író, John Steinbeck családjának sorsával. Át- meg átszövik a regényt a szerelem szálai: a bajt hozó, sötét erő testesül meg a gyalázatosan romlott Kate alakjában, s a történet végén egy erős, igaz érzés ragyog fel, két fiatal élet megváltó, boldog ígérete.
A gyakran komor színezetű eseményláncolat ellenére a mű végső kicsengése optimista: az Édenből kiűzött ember helyzete nem reménytelen, mert az akarata szabad, így győzhet a külvilág és saját lelke sötét hatalmain.

2 komment:

Duduss at: 2009. november 24. 20:21 írta...

a Mark Twain-es könyv érdekes lehet..

Netti at: 2009. november 25. 8:38 írta...

Szerintem mindhárom...

Megjegyzés küldése

newer post older post